Úspora vody

VÝRAZNÉ ZNÍŽENIE SPOTREBY VODY

Umývadlové, drezové a sprchové batérie prepúšťajú minceurčitý objem vody za časovú jednotku. V našich podmienkach sa tento objem bežne pohybuje medzi 15 – 20 litrami za 1 minútu. Takýto prúd vody je zbytočný a nehospodárny. Až dve tretiny vody odtečú kanalizáciou bez využitia a s nimi aj Vaše financie. Produkt nazvaný šporiče vody zabráni nechcenému plytvaniu pitnou vodou a finančnými prostriedkami. Inštaláciou šporičov vody na vodovodné batérie (umyvadlové, drezové a sprchové) zmeníte okamžite nehospodárne prietoky vody z 15 – 20 l/min na úžasných 5 l/min bez straty užívateľského komfortu. Sprchové batérie nastavujeme na 9 - 10 l/min z dôvodu zachovania komfortu sprchovania.

ZNÍŽENIE SPOREBY ENERGIE NA OHREV TEPLEJ VODY

Výroba teplej vody je vzhľadom k cenám energií a stratám v rozvodoch veľmi nákladná a bežne je cena teplej vody 3 – 4 násobne vyššia ako vody studenej. Platí, že čím menšie množstvo studenej vody potrebujeme ohriať, tým menej energie pri tom spotrebujeme.

Inštaláciou sporičov vody na vodovodné batérie dôjde ku zníženiu spotreby ako studenej tak i teplej vody, čím sa logicky tiež zníži spotreba energie pre prípravu teplej vody.

Sporiče vody sú vlastne úsporné výtoky (perlátory), ktoré sa montujú priamo na výtoky umývadlových, vaňových a drezových batérií, resp. ako medzikus medzi prívod vody a sprchovú ružicu.

 

Spočítajte si:

V starých krajinách Európskej únie je cena vodného a stočného dnes 5 x väčšia, ako na Slovensku. Aj tam sa predpokladá inflácia tohto segmentu väčšia ako priemerná, o to viac u nás, hoci od roku 1990 sa cena vody na Slovensku zvýšila 50 násobne!

Cena vodného a stočného je dnes cez 2,50 € za 1 m3 a náklad na ohriatie 1 m3 teplej úžitkovej vody je bežne 8 až 14 €. Spočítajte si, koľko ušetríte nespotrebovaním napríklad 30% vody. Podľa množstva Vašej spotreby to môžu byť desiatky, stovky, ale aj tisíce EUR ročne. 

 

Z ohlasov našich zákazníkov

"Nasadením šetričov na výtoky batérií bol účinok okamžite poznať. Aj keď množstevné merania som zatiaľ nerobil, priamo "na koži" cítiť, že množstvo vody je znateľne menšie. Pritom komfort umývania zostáva rovnaký ako bez šetričov. Šetriče na výtokoch bola dobrá investícia."
Ing. Peter Pech, konateľ, Pixamax, s.r.o.

 

Vďaka sporičom vody sme dosiahli zníženie spotreby vody a TÚV."
Ing. Jozef Cseri, výkonný riaditeľ
Hotel Korzo Nové Zámky a.s.

 

"Ako prvé som namontoval šetričku na sprchu a taký aký som, som to so stopkami v ruke hneď aj otestoval. A skutočne – za 30 sekúnd mi do vedra natieklo zhruba len 60 % vody oproti pokusu bez šetrítka. Aj som sa s tým hneď osprchoval a ejhľa – ani som si ten rozdiel nevšimol. Takže super. "
Peter Sasín NLP Akadémia, Bratislava

 

"Vymenil som som v byte na všetkých batériách šetriče, nikto nezbadal, že tečie menej vody (ani manželka) a teším sa z nižšej fakturácie za TUV a SV (za rok -250,-€)"
Ing. Juraj Pjecha, Nitra

 

"Nasadenie šetričov vody v našom veľkom zariadení, bolo veľmi efektívne riešenie ako ušetriť, rozdiel bolo vidieť hneď na druhý deň. Doba je zlá a každá koruna sa zíde :-)"
Roman Horinka, riaditeľ peziónu SENIOR Nitrianske Rudno

 

"Šetrenie vody je dôležitý ekonomický aj ekologický moment. Som rád, že ja a aj spoločnosť, v ktorej pracujem, sme pristúpili k šetreniu SV a TUV spôsobom, ktorý nemení komfort jej využívania. Verím, že počet ľudí s aktívnym postojom k šetreniu vody bude neustále narastať."
Ing. Daniel Miklaš, Nováky

Anketa

Máte prehľad o svojich nákladoch na energie?

Súvisice linky

 

Spoločnosť EN-MAR s.r.o. vykonala (2018 - 2019) v Sarajeve projekt v rámci medzinárodnej spolupráce a pomoci, pod gesciou agentúry SAMRS (MZV SR) a aktívnej účasti ZU - SR v Sarajeve. Realizovali sme projekt na zvýšenie energetickej efektivity v budove školy Saburina, s proaktívnym dopadom na ochranu životného prostredia. Všetkým zúčastneným stranám sa týmto chceme srdečne poďakovať.

https://www.mzv.sk

 

V novom čísle GBR sa dočítate o našich technológiách:

 

Napísali o nás v  

G​REEN  ​B​USINESS

​R​EVUE

 

Konferencia Obnoviteľné zdroje energie 17.-18.5.2016

Bill Gates a další boháči investují do čisté energie

Energetický audit - zbytočnosť alebo nevyhnutnosť?

 

EN-MAR s.r.o. - úspora energií

Dohodnite si stretnutie:

+421 908785689
+421 908550461
Napíšte nám cez 
alebo na adresu:
en-mar@en-mar.sk

 

 

Táto stránka používa cookies. Viac info