Ohrev TÚV

Solárny ohrev TÚV pomocou termodynamiky

Výhodná ponuka

logo ecopacket tuv


solárny ohrev tuv

K existujúcemu zásobníku si objednajte solárny systém pre ohrev TÚV v rodinnom dome:

ecopacket tuv


ECOPACKET TUV

 pre 2 - 4 osoby

Obsah dodávky:

  • 1 ks termodynamický panel
  • tepelné čerpadlo
  • montáž a pripojenie panelov k jednotke TČ

ECOPACKET TUV

pre 4 - 6 osôb 

Obsah dodávky:

  • 2 ks termodynamické panely
  • tepelné čerpadlo
  • montáž a pripojenie panelov k jednotke TČ

EN-MAR s.r.o. je priamym dovozcom termodynamických panelov pre SR bez sprostredkovateľov. Disponuje vlastným tímom odborne vyškolených konzultantov a montážnikov.

Neváhajte a objednajte si ešte dnes moderný, výkonný a ekologický systém ohrevu TÚV pomocou termodynamických panelov! Získate spoľahlivé bezúdržbové zariadenie s nižšou investíciou oproti klasickým solárnym panelom a ušetríte 70 - 80 % nákladov na ohrev oproti štandardným technológiám!

  • Zariadenie s kvapalinovou náplňou
  • Jednoduchá inštalácia
  • Ekonomické solárne riešenie

Ďalšie otázky Vám radi zodpovieme. Využite kontaktné tel. čísla alebo kontaktný formulár

 

Popis zariadenia

Popis zariadenia

Termodynamický Solárny Systém zjednocuje dve ekologické technológie: tepelné čerpadlo a solárny tepelný kolektor. Tepelné čerpadlá sú veľmi účinné zariadenia, ale teplo, ktoré produkujú z obnoviteľných zdrojov závisí na zmenách teploty prostredia.

Tepelné solárne kolektory sú najlepším zdrojom tepla počas teplých a slnečných dní, ale sú úplne neúčinné keď nesvieti slnko.

TERMODYNAMICKÁ Solárna Technológia dokáže prekonať obmedzenia oboch technológii, tepelného čerpadla a solárneho kolektora. Prostredníctvom chladiacej kvapaliny (R134a alebo R407c), ktorá naplňá uzavretý okruh, kvapalina ide do solárneho panela a využíva slnko, dážď, vietor, teplotu prostredia a iné klimatické faktory. Počas tohto procesu chladivo získava teplo priaznivejším spôsobom ako tepelné čerpadlo. Po tomto štádiu je teplo prenesené do výmenníka pomocou malého kompresora. Chladivo odovzdá teplo vo výmeníku vode a obeh sa opakuje.

Keďže kvapalina má bod varu približne -30°C, systém pracuje aj keď nesvieti slnko a dokonca pracuje v noci, poskytujúc 55°C teplú vodu, cez deň a v noci, počas búrok, dažďa, vetra, na rozdiel od bežného tepelného solárneho systému. Spotreba energie systému je v zásade rovnaká ako u chladiaceho kompresora, ktorý spôsobuje cirkuláciu kvapaliny. Nie sú k dispozícii žiadne ventilátory, ktoré pomáhajú v procese odparovania alebo odmrazovania, ktoré znamenajú zbytočnú spotrebu energie, na rozdiel od tepelných čerpadiel.

 

Aj Vy dnes môžete urobiť rozhodnutie znížiť náklady za energie

Bližšie informácie alebo odpovede na Vaše otázky Vám radi poskytneme
na tel. číslach 0908 785 689, 0908 550 461
alebo využite kontaktný formulár.

Táto stránka používa cookies. Viac info