Nízkoenergetické systémy

- pre lacný a komfortný ohrev vody a vykurovanie

​Solárny ohrev je účinný za slnečného počasia.
Túto výhodu využíva aj solárny termodynamický panel. Navyše pracuje aj vtedy, deď obyčajný solárny panel - kolektor nie je schopný pracovať - v noci, za dažďa, sneženia, fujavice...​
​Termodynamický panel je 4-5 krát výkonnejší na 1 m2 plochy panela oproti solárnemu. Je vhodný na ohrev teplej vody, ako aj dodávať teplo do kúrenia.
Bežný solárny systém je schopný, okrem ohrevu teplej vody, vyrobiť teplo pre kúrenie od 3 do 8 % ročnej potreby tepla na vykurovanie.
Solárny termodynamický systém je schopný, okrem ohrevu teplej vody,​ pokryť takmer plnohodnotne celú potrebu tepla aj na kúrenie (Podľa výkonu pridruženej jednotky).

Termodynamické ohrievacie systémy sú založené na pravidlách termodynamiky, na vlastnostiach kvapalín a plynov. Plyn, ktorý vznikne zmenou skupenstva pri prechode chladiacej kvapaliny termodynamickými panelmi, odovzdá tepelnú energiu ohrievanej vode alebo do vykurovacieho systému. Chladiacu časť reprezentujú kolektory (termodynamický panel), horúcu časť tepelný výmenník (v jednotke).

HLAVNÉ VÝHODY:

  • pracujú 365 dní počas roka
  • nezávislé na slnečnom svite
  • využívajú teplo z okolitého prostredia
  • poskytujú bezúdržbovú komfortnú prevádzku bez potreby záložného zdroja
  • 80% úspora v porovnaní s el. bojlerom
  • 5x účinnejšie ako klasické solárne panely

termodynamický systém

Vedeli ste?výkon termodynamického systému

že všetky termodynamické solárne systémy majú iba jeden mechanický prvok, ktorý vyžaduje elektrickú energiu? Tento prvok je nízkoenergetický kompresor a je extrémne účinný. Keďže kapacita zachytávania tepla z okolitého prostredia je zaistená aj prostredníctvom slnečného žiarenia, je lepšie zabezpečené ušetrenie na maximum oproti inému zariadeniu s rovnakým cieľom. Údržba systému prakticky neexistuje a má vysokú životnosť.

Aj Vy dnes môžete urobiť rozhodnutie znížiť náklady za energie

Bližšie informácie alebo odpovede na Vaše otázky Vám radi poskytneme
na tel. číslach 0908 785 689, 0908 550 461
alebo využite kontaktný formulár.

Táto stránka používa cookies. Viac info